Fani mere! Declarati! Da, le papam in majoritatea cazurilor, ca atare. Insa, nu ne dam in laturi nici in de a le folosi in diverse preparate. Ati incercat combinatia mere+silvoita+nuca? Doamne! E minunata! Iti lasa un zambet pe fata, activ 12h!😀
Budincă de ciocolată cu amaranth, cartof dulce și banană
februarie 8, 2019Daca papam “cioco”?👀 Daaa, paapaaam! Tot felul de variante, chiar!😀 Ne place “ciocolata” cu naut si unt de arahide, gustarim bombonele cu “cioco” si fulgi de ovaz, ne mai rasfatem cateodata cu mouse de “cioco” , iar uneori micul dejun incepe cu niste clatite ciocolatoase.
Asta dimineata, o mamica draga de pe grup cauta o reteta de biscuiti crocanti. Cum atat eu cat si piticul suntem fani inraiti “crackers”, logiiiic ca acestia au fost primii kidscuiti mentionati.
Ce faci cand nazdravanica iti canta intr-una de doua zile: “pacinta cu mal, paciiiintaaa cu MAAAL!”? Iaca, faci!😀 Ar manca non stop “pacinta cu mal”, cu toate acestea o primeste o data pe saptamana! Asa ne-am inteles!🙈 Da, este sanatoasa, fara zahar, insaaaa atunci cand o stie aproape, s-ar infrupta non-stop dintr-insa. Asadar, mai rarut e mai dragut! Cel putin in cazul nostru.










