Da, stiu. Pare sofisticat! Ei bine, este o reteta extrem de simpla, lipsita de pretentii, care dainuie de cand lumea! Depinde insa si de zona in care locuiti sau cea in care ati copilarit. Eu am copilarit in Crisana si am avut parte de “dansa”. Si tare o mai iubesc!:)
Fie ca aveti copilasi alergici la ou si lactate, fie nu sunteti consumatori de produse de origine animala sau, pur si simplu, vreti sa renuntati la ele in perioada postului (ca tot am intrat in Postul Pastelui), “cozonacul” de mai jos este un candidat serios, nutritiv vorbind, la o alimentatie sanatoasa si diversificata – cum ne-o dorim pentru mai micii casei.










