Dimineti lenese, fara chef de gatit. Exista solutii si pentru ele, rapide si delicioase. Se numesc simplu: pizza pe felii de paine. Cu ce ai in frigider, fara sofisticheturi sau complicatiuni, remembering Caragiale. ❤️
Ne place crocant…biscuiti crocanti, snack-uri…crocant din ala periculos pe care nu il poti manca atunci cand doarme dragonul din cauza ca se trezeste. Sa crontane, sa spargem in dinti 😂…
Cred ca suntem genul ala care sparge seminte toata ziua, DAAAAAAR nu lasa mizerie in urma, ca sa nu imi iasa vorbe de necivilizata 🙈
Am facut aluatul de seara, bagat la frigider si a doua zi am copt: snack-uri crocante pe care sa le mancam la mic dejun cu guacamole sau branza de caju (cumparata).
Eu cu sotul avem un pact. El lucreaza mai mult de acasa, eu mai mult de la birou. Cand vad ca trece de ora 2pm si nu deschide subiectul despre cina, il deschid eu si dau indicatiile: ce sa scoata din congelator, ce sa toace, rada…na, daca tot sta acasa, sa nu stea degeaba! Printre sedinte, excel-uri, baga si un tocat de dovlecel sau ceapa, mai intoarce o vanata in cuptor. Ca tot omul 😀. Ieri, a avut marea onoare de a scoate ardeii din congelator si de a pregati ingredientele dupa indicatii. A scapat usor…🙄
Cat ai mei au fost la piscina, am avut onoarea :p de a pregati pranzul. Cum era liniste in casa, am reusit sa pregatesc niste frigarui faine tare de tot. Le-am servit cu pesto busuiocesc, pesto de care eu sunt indragostita.










