Se da niste dovleac copt pe care nu il mananca nimeni, nici copiii, nici adultii…Ar fi pacat sa il aruncam, de mancat, neeee, nu e nimeni fan, asa ca, il tot imbracam in diferite straie.
Aseara am pregatit aluatul, l-am lasat la dospit in frigider peste noapte, iar dimineata am incins aparatul meu preferat de vafe.
Ce a iesit? O nebunie de vafe pufoase si aromate.
Eu le-am pregatit pentru pachetelul din padure al Marei. Ultima zi de scoala inainte de vacanta de toamna, au petrecut-o in padure, asa ca a trebuit sa o trimit la scoala cu geanta plina de mancare: sa acopere doua gustari si un pranz. Pentru pranz a avut sandwich cu aceste prajiturici cu somon…cu chiftelute de genul o mai pacalesc sa manance carne…
I-am pregatit weekendul trecut cand am avut musafiri. Au fost pe gustul lor, al nostru. Dupa ce i-am postat in grupul ”MyBabyFood” si am vazut ca o mamica i-a si incercat si au iesit spectaculosi (mai bine decat ai mei, va asigur :p), am zis sa ii pun si pe blog. Merita dragalasii astia o sansa, va spun.










