E a doua oara cand am pregatit-o intr-o saptamana. Si am luat din nou dovlecei, tot pentru ea. 😃Invizibila cu dovlecei, la fel ca cea cu mere, dispare rapid din farfurii. De fapt, parca nu a fost niciodata acolo. Mamicile Mybabyfood au incercat-o deja, asa ca, mergeti la sigur.
Am vazut atatea inimi zburand care incotro zilele astea incat ochii mei au pupila rosie si in forma de inima. Chiar radeam aseara cu sotul meu, el intrebandu-ma ce sa imi ia de Sf Valentin. Nu sarbatorim, ci era doar o discutie de seara, dupa ce a adormit copila, dupa un tantrumut care ne-a cam zapacit…era fff obosita.
Si am zambit amandoi, lui i-au sclipit ochii si a spus zambind: Femeia lui Dzeu, cat o iubesc pe fata asta, asa cu toanele ei, cu obrazniciile ei, cu tot…
Eu, ca orice mama, sunt tare sensibila la capitolul copil.
❤️Doua inimi, in corpuri separate, dar niciodata despartite. ❤️
Tarta biscuite cu “ciocolata” si gem de capsuni cu chia.
Un mic dejun sau o cina pentru intreaga familie; un pachetel delicios, fingerfood, se pot pregati si fara ou, fara gluten sau chiar fara lactate. Cam asta ar fi descrierea lor. V-am facut curiosi? Si pe mine m-a facut curioasa reteta gasita pe Instagram, pe un blog de diversificare tip blw. Si nu imi pare rau ca am incercat-o!










