Dupa nori, vine soare. E doar o vorba, dar uneori simti soarele, chiar daca tu crezi ca el nu va mai rasari niciodata. Iar dupa ploaie, vezi curcubeul. Si e cel mai frumos curcubeu. Draga Soare, primeste in dar un brownie dragalas!
E vineri si orice weekend merita sarbatorit. A mai trecut o saptamana, suntem sanatosi, avem un acoperis deasupra capului si o perna pe care sa dormim. Iar cel mai important, suntem cu cei dragi. Aceste lucruri merita sarbatorite si ras-sarbatorite. In aceste timpuri tulburi, sunt multi cei care tanjesc la ele.
Asa ca…FUNFETTI!
Cookies “back to school” cu gem de caise, #faraou si #faralactate (merg facuti cu ulei – ca in reteta originala a d-nei Edith Francu – sau cu unt; eu am facut cu margarina Alsan).
La noi, jumatate au disparut cat am dormit eu cu Mara 😡….ii puteti pregati impreuna cu cei mici, Mara a fost incantata de aluat si a pregatit un monstrulet.










