Buna dimineata, zi de miercuri! Mai am joi si vineri, dupa care ma trezesc tot la 5, dar macar nu ma mai trezesc cu nevoia de duca. Feliile astea de paine au simtit si ele nevoia de duca, catre stomacelul Marei, mai pline de energie decat mine.
Paste de toate culorile, marimile si formele. Paste si iar paste. Pizza, nu. Dar paaaaste! Radeam cu niste mamici, ar manca paste si cu smantana din coaja de copac. Macar sunt usor de combinat, astfel incat nu imi dau batai de cap mesele ei. Paste sa fie! Bine, chiftelele din poza le-am mancat eu…ea a atins cu buzele una. 😂
E o reteta de pe internet, foarte putin modificata, dar tradusa din rusa 😂…Noroc cu posibilitatile actuale si traducerea automata, ca daca nu era traducerea asta, mancam А, Б, В, Г, Д, Е, Ё, Ж, З, И, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Щ, Ъ, Ы, Ь, Э, Ю, Я. In fine, a iesit perfect, cel putin pentru noi, s-a mancat rapid de catre copii, iar adultii i-au acompaniat.
Astăzi am avut pofta de ceva dulce si bun. Eu, sa ne înțelegem! Ca piticii au fost satisfăcuți pe deplin de niste clătite “tradiționale’ cu banana si iaurt. Si ce ar merge mai bine acum, in plin anotimp rece, cu nămeți pe la porți, decât un chec pufos cu portocala. Mărturisesc ca as fi pus si niste merișoarele deshidratate, îmbătate in suc de portocala. Dar cum n-am avut, m-am mulțumit cu dansul gol-golut.










