Va plac mucenicii? Adica, optarii aia cu multa nuca! Eu ii iubesc si imi amintesc de mamaia si de copilarie…❤️Miros si gust de copilarie, lipsa de griji si bucurie!
Copilaria mi-a fost presarata cu friganele…din cele prajite in mult ulei si date prin zahar. Cred ca sunt 30 de ani de cand nu am mai mancat…daaaa, cam asa sunt de batranica 😁…Dar am facut de multe ori varianta coapta in tigaie, mai ales dupa inceperea diversificarii Marei. In toate variatiunile posibile, caci, da, sunt infinite posibilitati.
Dulcegării Kidscuiți Miss Brânzică, Mr Lăptic
Biscuiți turtoși cu unt de arahide și cremă de brânză
februarie 15, 2020Recunosc, imi era pofta de ceva dulce!🙈 Siiiii, cum stiu sigur ca cei mici vor dori sa guste din “pofta” mea, babyfriendly scrie pe mine! N-am nici o idee, in afara de faptul ca imi doresc “ceva” cu umplutura. Asa ca, am improvizat la maxim! Ca norocu’ am si cantarit! Pentru ca, sigur imi salvez reteta pentru “biss-uri”:).










