Printre atatea banane bread…ma mir ca mai e loc de inca una…banana bread cu aia, banana bread cu ailalta, banana bread cu par cret, cu ochi albastri sau cu 3 picioare…na, inca una! Nu are nici par cret, nici 3 picioare, e cu muuuuuuuulte nuci si mac.
La asta nu va asteptati, pun ramasag. :))))
Pachetelul mititelul care mi-a mancat sufletelul…Mamiiii, ce imi pui la pachetel maine? Atanasia a avut covrigei, Rafael a avut prajitura cu mere, Adam a avut nu stiu ce…zdrang! Parca imi da cineva cu ceva in cap…nu ca nu mi-ar placea sa trancanesc oalele in bucatarie, dar parca as mai lua o pauza…:)
Era timpul pentru o banana bread. De fapt, cand nu e timpul pentru o banana bread? Isi gaseste oricand locul pe masa noastra sau in gentuta. Banane sa fie. Mi-am cumparat vreo jumatate de kilogram de fistic maruntit, dar nu a ajuns la timp, asa ca…Sorino, ia cutitul si marunteste fisticul, ala putin pe care il ai in casa. Completeaza cu niste alune de padure si niste merisoare…banana bread!
E duminica, ne pregatim intens de scoala, serviciu, mno, cine a facut weekend-ul asta asa scurt?! Putea sa il faca macar-macar de vreo 4-5 zile. Dar nuuuuuuu, 2 zile si zilele alea cele mai scurte din saptamana. Pai, se poate asa ceva? Cu manecutele suflecate si sufletul greu, am pus de facut un chec cu lamaie, cum ii mai spunem noi romanii, insiropat cu suc de portocala. Nebunie!










