Duminica am avut cativa prieteni dragi in vizita, o viitoare mamica, o femeie frumoasa inainte, dar care pur si simplu umplea casa de frumusete acum. Neaparat, ceva bun trebuia pregatit. Asa ca, un cheesecake cu fructe de padure s-a strecurat pe masa noastra.
Astazi, plecam la parcul de distractii. Iuuuuuuiiiii, bucuria copiilor, dar si a parintilor. Pentru ca data trecuta am cam avut probleme cu mancarea din parc, astazi, plecam mai pregatiti. Micul dejun il luam acasa, dar restul meselor si gustarilor acolo, in zona amenajata pentru mese. Nuuu, nuuu, mancam in roller coaster! 😄
Da, ambilor spiriduși le plac gofrele! Asa ca, le diversificăm in fel si chip! Asta seara am încropit niste sandwich-uri ciocolatoase tare bunute, savurate cu mare pofta de gurițele mele dulci! Faina integrala, lapte, oua unt, banane! Un aluat extrem de drăgălaș transformat in niste gofre ciocolatoase, umplute cu banane si unt de rapide crocant! Ah, ce bunătate!
Am vrut ceva bun, am si eu dreptul asta, nu :P? Si daca am facut pentru mine, am facut si pentru pitica mea, ca nu puteam manca singura. Sotul trece prin depresia cauzata de alergiile perioadei (polen), nu mananca nimic…Si voiam sa fie si rapid de pregatit, dar simplu, caci, da, simplu e mereu gustos. Asa caaaa, panna cotta sa fie!
Am pornit de la niste briose mai vechi si le-am dat o infatisare noua, asta dupa ce le-am imprietenit bine de tot cu niste afine cam galagioase. Prietenia nu a durat foarte mult, pentru ca, rand pe rand, au pornit intr-o aventura extraordinara, spre scoala, apoi spre padure, ca sa ajunga in final in burtici de copii plini de bucurie.










