Când avem chef de ceva bun si rapid, clătitele sa trăiască! Iar cum toamna ne umple coșurile cu mere, am si găsit umplutura pentru “dânsele”!🥳
Toamna, toamna, scumpa doamna! Bogata, colorata, plină de farmec si gust! Iubesc toamna, cu aerul ei rece care îndeamnă la pulovere pe gât si ciocolata calda, cu mirosul de castane coapte in strada, cu aroma de scortisoara care tocmai ce învăluie dovleacul proaspat scos din cuptor. Cât de minunata poți fi, drăguța mea!
Aseara bazaiau ca vor placinta de mere. 🤣🤣🤣
Mno, placinta nu am facut, e o budinca de paine cu mere, nuci, scortisoara, vanilie si fructe uscate (cirese si stafide), imbracata in lapte de cocos si smantana de la Laptaria. Nebunie fara limita! Or sa uite si pe mama placintelor!
Eu am mancat deja 2 portii. Ca nu aveam destula carnita pe coapse…🙄
A fost ziua unui baietel minunat si mult iubit, cu o mamica grijulie si atenta la alimentatia lui. M-a rugat sa ii pregatesc un tortulet babyfriendly, asa ca…placerea a fost de partea mea! M-am jucat cu cateva ingrediente si l-am facut albastru…cum altfel?! Nu ca fetele nu ar avea voie albastru…si vorbim aici de micutele indragostite de Elsa, de exemplu. Am inteles ca ar fi fost si bun 🙂










