Mica fiind, eram maaare fan paste. Insa cine stia atunci de tagliatele, farfale , ravioli sau alte cele? Cei drept, nici despre italieni nu stiam prea multe😃. Pe vremea mea, aveam taitei, macaroane, tarhanuta, galuste si patasti🙈. Facute in casa, tooate!
Majoritatea dintre voi le stiti probabil sub denumirea de gogosi. Infuriate sau mai chill, acasa la mine li se zice simplu, „pufe”😊. Mi-au bucurat mult copilaria, motiv pentru care vreau sa-i ofer acelasi sentiment copilului meu. Insotit, bineinteles de un gust bun si un mod de preparare prietenos. Asadar, pufe babyfriendly!










