Le am de mult in minte si tot asteptam momentul sa le pregatesc. Iote, azi a venit timpul sa fac subtiricile astea, sticks-uri cu parmezan. Pe cat sunt de subtirele, pe atat sunt de bune. Merita facute. Merita cu varf si indesat. 😄
Inainte de copil, adica acum 1 milion de ani inaintea erei noastre 😃, cartofii dulci mi se pareau cel putin ciudati. Nu concepeam si nu puteam asocia cartoful si gustul de dulce. Boooon, dupa copil, alta viata. Cartofii dulci au devenit un aliment indispensabil. Ne plac tuturor. Si sunt alegerea de #paparapid. Uneori, ii gatesc in cuptor, alteori, la actifry. Rezultatul e cam acelasi, doar timpul difera.
Mereu sunt in pana de idei cand e vorba de pachetelul fetitei la scoala…biscuitei, mini-sandwich, fructe. Vreau mereu sa fie ceva nutritiv, sa fie si gustos, sa o atraga, mai ales ca vede diverse alte chestii la colegi. S-a strigat BINGO cu micutele astea. Nu doar ca i-au placut, dar le-a mancat pe toate aproape singura. Ale ei au fost. 😘
Pentru ca Bobo e si Nicolae, mami face tort!🥳🥳🥳 Baby-prietenos, colorat, gustos si oleaca cam dezbracat! Bine, pudrat putin cu fulgi de cocos!🙈 Sa nu promovam nuditatea, fie ea si prajitureasca!🙈 De fapt nu am nimic cu torturile dezbracate, chiar imi plac, doar ca eu, lipsita de experienta in ale torturilor, am preferat sa-l acopar nitelus!










