Nu te duce niciodata la cumparaturi cu burta goala! Ei, de parca as urma teoria vreodata…nu aveam de gand sa fac ceva cu conopida, dar era la un pret extrem de mic. A ajuns in cos spre uimirea mea de la casa, atunci cand stateam cu ea in mana si habar nu aveam de ce am luat-o. Dar era galbena 😃. A ajuns supa daca s-a bagat in fata mea. Mna!
Pachetelele Marei sunt destul de simple, in general contin ceva sarat. Pentru ziua in care au mers la padure, stau intreaga zi acolo si fac toate orele in mijlocul padurii, am ales ceva ce se poate manca usor, fara stres: lipie, ou si legume. Am observat ca mananca bine cu cat e mai simplu pachetelul.
Cand am vazut reteta la @cosanzenelegatesc, mi-am adus aminte ca ii faceam Marei ceva asemanator cand am inceput diversificarea. Am plecat sa cumpar dovlecei, nu se putea altfel. Delicios! Mara a mancat doua felii de paine cu pasta, desi prima data, cand a vazut-o, a spus “beah”…Daca nu ii place textura, nu se apropie de mancare. Dar acumam avut succes cu puterea mea de convingere. Bine, e si pe antibiotic si a inteles ca e necesar sa manance pentru a lua antibioticul.










