Asta e o alta reteta care imi place :P…o reteta de vara, rapida si muuuult prea usoara ca sa nu fie incercata. Pe deasupra, buna-buna! Parol!
Altfel de sandwich: se iau felii de paine, se trece cu sucitorul peste ele, se ung cu branzica de capra, eu am adaugat si guacamole si se servesc cu pofta. Se pot tine taaaaaare usor de catre manutele celor mici. Eu am folosit o paine bio din comert cu miere si ulei de masline, pentru cei din Luxembourg, in Naturata, paine speciala pentru copilasi fara coaja.
Am cumparat un borcan de piure de mar crezand ca e gem din ala bun si fara zahar :))) …dah, disteapta-s…Ma uitam la el si ma tot intrebam ce sa fac eu cu el, el se uita la mine…tot uitandu-ne unul la altul, a venit Mara si a spus ca vrea ”papcakes”. Ne-a scos din dilema. A vrut papcakes mari, nu mici, sa nu se chinuie prea mult la mancat. A mea-i! :p
Si-a adus aminte cea mica de ”papcakes”, s-o fi saturat de vafe, ca tot am facut de cand cu aparatul de la Breville. Dar cum placerea mea e sa intorc clatitele in tigaie, i-am dat varianta pregatita in cuptor, fara batai de cap. Cu niste zmeurici zemoase si dulci-acrisoare, a mers clatita mea direct la inimioara ei si in burtica.










