Buna dimineata, zi de luni! Desi e grea ziua, ne bucuram ca suntem sanatosi, avem unde merge, adica un loc de munca, fetita merge la scoala/after-school. Nu e usor sa te trezesti lunea dupa weekend, dar cautam mereu lucrurile pozitive care sa ne dea suficient carburant pentru intreaga zi. Carburantul de azi se numeste: pancakes. 😊
Sunt copilasi care nu accepta legumele? Ohooooo, la fel de multi ca cei care nu accepta carnea…aka fiica-mea!
Mara accepta legumele, dar tat-su e mai reticent 🤭, asa ca, doi copii am, dureri de cap am! Am zis!
Am zis si facut niste vafe cu legume: nitel cartof dulce, oleaca de morcov, niste dovlecel, ardei copt.
Se ia reteta unui faimos blogger, se “respecta” reteta 🙄😅, se aseaza compozitia in Brevillul iubit si zbang…se desfac in doua vafele. Dai doua injuraturi, promiti ca nu mai faci asa ceva in viata ta…pana data viitoare…si scoti tigaia din dulap…ii dai si aleia doua injuraturi printre dinti, desi ea nu are nicio vina, doar asa, preventiv, si te bagi la facut “papcakes”😅
Dupa, se face o poza, nu intra mancarea in burtica fara poza, direct pe masa copilului, se scapa o furculita pe jos, se mai zic doua de capra vecinului sperand sa nu se trezeasca niciunul, siiiii….cam atat! 🤭
In fine, au fost vafe, dar s-au transformat in pancakes cu branza proaspata de vaci si afine.










