Eiii, dar ce amintiri?! Spania plina de soare si culoare, bucurie si vacanta…hai cu Spania la noi acasa. Ce? Daca e frig inseamna ca nu ne putem bucura de caldura casei noastre? Ei, ba nu! Si inca-i mai comod pe canapea :p: Cartofeii astia curajosi mi-au amintit de insorita Spanie, la fel de buni, chiar daca nu i-am facut picanti ca sa poata manca si fetita.
Se apropie Sărbătorile de Iarna si simt nevoia sa exersez o tarta care poarta o hăinuta festivă. Asa ca, am renunțat la forma clasica de tarta si am facut o tarta “umplută”. Ah, cum suna!😃 O tarta plină de drag, ricotta si leurda! Si niste spanac! Si niste semințe de floarea soarelui! Si iar drag! Bine, bineee, scriu rețeta!😁
Am descoperit Sweeteria si cred ca putem si noi indulci olecuta mai mult, dar sanatos preparatele. Fetita mea are aproape 5 ani, inca prefera “saratul” “dulcelui”, prefer sa ii dau pace. Cum noi gatim pentru toata familia, fara diferente, e timpul sa ii fac tatalui care a rezistat cu stoicism 5 ani, preparate mai dulci…asa cum e el obisnuit. ☺️










