Miroase tare placut a Craciun! Miroase a fapte bune si a bucuria daruirii! Este si normal sa ne simtim sufletul bucuros si mai bland in aceasta perioada, avand in vederea minunata semnificatie a acestei mari sarbatori, nu-i asa?
Zilnic incerc sa ii creez ceva magie in farfurie fetitei. Poate e pentru a incerca sa compensez timpul putin pe care il petrecem peste an impreuna. Ma trezesc cu noaptea in cap in fiecare zi pentru a pregati ce e de pregatit, tocmai ca sa ii dedic mai mult timp ei. Gatim mult in casa, dar mereu o fac atunci cand cei mai multi dintre oameni dorm. Regretul meu cel mai mare e ca nu am timp. Iar asta inseamna sa nu dorm. E ceva atat de mic ce pot face eu, dar ce primesc de la ea…infinit!
Apropo, frunzele de menta nu-s doar de decor, Mamaruta mea mananca orice e frunza. 😁










