Miroase tare placut a Craciun! Miroase a fapte bune si a bucuria daruirii! Este si normal sa ne simtim sufletul bucuros si mai bland in aceasta perioada, avand in vederea minunata semnificatie a acestei mari sarbatori, nu-i asa?
Zilnic incerc sa ii creez ceva magie in farfurie fetitei. Poate e pentru a incerca sa compensez timpul putin pe care il petrecem peste an impreuna. Ma trezesc cu noaptea in cap in fiecare zi pentru a pregati ce e de pregatit, tocmai ca sa ii dedic mai mult timp ei. Gatim mult in casa, dar mereu o fac atunci cand cei mai multi dintre oameni dorm. Regretul meu cel mai mare e ca nu am timp. Iar asta inseamna sa nu dorm. E ceva atat de mic ce pot face eu, dar ce primesc de la ea…infinit!
Apropo, frunzele de menta nu-s doar de decor, Mamaruta mea mananca orice e frunza. 😁
Cum ar fi sa te bucuri de o negresa, fara stresul sutelor de grame de zahăr din compoziția ei? Ar fi “intr-un mare fel”, nu-i asa?😃 Continui pe același ton si scriu: cum ar fi sa te bucuri de o negresa in compania copilului tău? Aaw, cred ca aici am mai câștigat câteva sute de mămici, cel puțin!🙈No, asta ar fi cu adevărat WOW! Bine, bine, dam si la tati o bucățică!
Pentru ca aseara am iesit in oras si desertul era cu multa ciocolata, fetita a stiut ca nu se poate. Ca sa nu facem altfel, am renuntat si noi adultii la portia de tort. Nu de alta, dar era chiar tarziu si nici nu voiam sa mancam noi, iar copilul sa nu. Asa ca, ne revansam astazi cu cate un mini-tortulet.










