O noua saptamana, din nou pachetele. Nici nu trece bine o saptamana, ca incepe alta. Spre deosebire de Romania, prima zi din vacanta de vara e 16 iulie in Luxembourg, dar scoala reincepe tot in septembrie…scurta-i vacanta de vara, scurta-i…Cel mai usor imi e sa combin micul dejun cu pachetelul ei, de aceea trebuie sa inventez chestii pe care sa le manance cu placere de doua ori pe zi :p
Astazi, plecam la parcul de distractii. Iuuuuuuiiiii, bucuria copiilor, dar si a parintilor. Pentru ca data trecuta am cam avut probleme cu mancarea din parc, astazi, plecam mai pregatiti. Micul dejun il luam acasa, dar restul meselor si gustarilor acolo, in zona amenajata pentru mese. Nuuu, nuuu, mancam in roller coaster! 😄
Da, ambilor spiriduși le plac gofrele! Asa ca, le diversificăm in fel si chip! Asta seara am încropit niste sandwich-uri ciocolatoase tare bunute, savurate cu mare pofta de gurițele mele dulci! Faina integrala, lapte, oua unt, banane! Un aluat extrem de drăgălaș transformat in niste gofre ciocolatoase, umplute cu banane si unt de rapide crocant! Ah, ce bunătate!
Am pornit de la niste briose mai vechi si le-am dat o infatisare noua, asta dupa ce le-am imprietenit bine de tot cu niste afine cam galagioase. Prietenia nu a durat foarte mult, pentru ca, rand pe rand, au pornit intr-o aventura extraordinara, spre scoala, apoi spre padure, ca sa ajunga in final in burtici de copii plini de bucurie.










