Era unul dintre deserturile preferate cand mergeam la bunici, mancam si lingeam castroanele de chisalita cu visine proaspat culese din copaci de bunici, mult ajutati de noi…bine, noi eram manjiti pana la coate de visine, dar tot ajutor se numea.
Poate fi o cina sau un mic dejun rapid, asa cum a fost in cazul meu, folosind un borcan de linte bio cumparat. Mai ales ca e destul de cald afara, cuptorul/aragazul ar trebui sa cam someze. Bine, nu e cazul in Luxembourg unde temperaturile sunt sub 20 de grade…vara 😛 Un pate delicios si rapid cu linte, nuci si ciuperci.
Am intrat in magazin pregatiti sa cumparam niste peste pentru copil, dar m-am oprit la calamari cand mi-a spus doamna ca sunt primiti fix in ziua aceea. Am luat cateva bucatele pentru copila, aceasta aratandu-se interesata de forma lor, rotunzi ca niste ineluse, aratau tare bine. A spus ca vrea paste, asa ca paste cu calamari i-am pregatit.
Duminica fiind, ne mai delectam si noi cu mancaruri cu carne. Sotul e cel mai oropsit in timpul saptamanii, rezista cu greu fara sa manance carne, dar rezista :p. La sfarsit de saptamana, ar manca toata carnea din frigider, de trei ori pe zi. Duminica asta, am pregatit un ostropel de pui cu legume si mamaliguta, la Ninja Foodie, multi-cookerul meu preferat.
Astazi, plecam la parcul de distractii. Iuuuuuuiiiii, bucuria copiilor, dar si a parintilor. Pentru ca data trecuta am cam avut probleme cu mancarea din parc, astazi, plecam mai pregatiti. Micul dejun il luam acasa, dar restul meselor si gustarilor acolo, in zona amenajata pentru mese. Nuuu, nuuu, mancam in roller coaster! 😄










