Am ajuns la tara fix in momentul in care au inceput sa se coaca capsunele! Eh, va puteti imagina bucuria celor mici de a culege primele capsune imbujorate! Dupa ce am papat cateva zile tot ce se cocea, am ajuns dupa o saptamana sa se coaca mai multe decat puteam papa:)). Asa ca, a inceput sa incolteasca in mintile unora imaginea unei prajiturici.
Flat bread ii zice, cica. Sunt niste painici rapide cu iaurt, usturoi si oregano, deeeelicioase, pe care noi le-am papat rapid in parcul de distractii cand ne-a lovit foamea. Data trecuta cand am fost in parc, am descoperit ca la restaurantele de acolo nu gasim decat carnati, hamburgeri, in general mancare pe care Mara nu o agreeaza, asa ca ne-am inarmat de aceasta data cu sandwich-uri cu branza, painici, oua fierte. 😄Ca sa nu ramanem nemancati.
Se ia o reteta de pe Insta cu jde mii de 👍, poza de mananci cu ochii, plus filmulet. Reteta succesului. Poate la altii 😂😂😂
Breville a oftat si vafele mele s-au lipit de nici mama nu mai spala placile. Am incercat sub forma de clatite, esec la fel de mare. Am aruncat castronul cu tot cu umplutura de nervi…l-am scos dupa din cos, mai am nevoie de el…
Si cum 1 sg ou mai exista in casa, l-am transformat in niste pancakes dupa capul meu.










