Prima zi de scoala mare s-a incheiat cu brio. Mara a venit fericita si deloc tematoare de ce va urma. Ba chiar entuziasmata. Le-a numit pe doamne “zane”. Adevarul e ca pluteau printre copilasi, zambitoare si atente. Doar parintii erau cam speriati, noroc ca au fost copiii acolo sa ii imbarbateze 🥹…Seara, infometata, a spus scurt: paste. 🌞
Borcanul acesta de porumb se tot plimba prin dulap dintr-o parte in alta, fara scop, complet pierdut. Ultima data cand l-am vazut…a si fost ultima data. 😃 Am mai rezolvat cu niste spatiu liber in dulap si am facut si vafe pe care Mara le-ar fi mancat cu niste gem. Ca, deh, clatitele, vafele se mananca asa, cu gem. 😃










