Neata, neata, ca frumoasa mai e viata! Acum 7 ani eram deja in spital in asteptarea Marei, cele 2 zile de travaliu vor ramane mereu vii 😄. Dar de “maine”, viata mea a devenit mai frumoasa! Mai e putin…6.39am pe 25 ianuarie. Pana la tort, avem terci frumos aranjat. 😁
Am incercat pana acum vreo trei paini. Gustul nu se compara cu painea din comert, iar coaja e delicioasa. Am decis sa raman la o singura reteta pe care sa o fac in continuare. Cred ca, daca scopul e doar sa avem o paine buna pe masa, ideal este sa ne oprim la o singura reteta. Mai ales cand sunteti incepatori, asa ca mine. 🙂
Cand am vazut reteta la @cosanzenelegatesc, mi-am adus aminte ca ii faceam Marei ceva asemanator cand am inceput diversificarea. Am plecat sa cumpar dovlecei, nu se putea altfel. Delicios! Mara a mancat doua felii de paine cu pasta, desi prima data, cand a vazut-o, a spus “beah”…Daca nu ii place textura, nu se apropie de mancare. Dar acumam avut succes cu puterea mea de convingere. Bine, e si pe antibiotic si a inteles ca e necesar sa manance pentru a lua antibioticul.










