Nu aveam paine, imi era cam lene sa ies din casa…nu, deloc! Mara a vrut sa facem paine ca se ne jucam cu aluatul, asa ca, a aparut painea aceasta. Coaja crocanta, miez moale. Perfecta!
Borcanul acesta de porumb se tot plimba prin dulap dintr-o parte in alta, fara scop, complet pierdut. Ultima data cand l-am vazut…a si fost ultima data. 😃 Am mai rezolvat cu niste spatiu liber in dulap si am facut si vafe pe care Mara le-ar fi mancat cu niste gem. Ca, deh, clatitele, vafele se mananca asa, cu gem. 😃










