Sotul meu e ca un copil. Va spun drept. La varsta lui sa mananci atatia biscuiti cu lapte…ceva de groaza, dom’le! Glumesc, 😃 dar e adevarat, chiar are o periodata cand ar manca doar asta. Cica e la dieta, mancare nu mananca, dar mananca biscuiti cu lapte. Cum va spusei, ca un copil! Am doi. 😀
Eu sunt adepta lucrului bine facut, dar rapid. Imi place sa gatesc, dar ma pierd in ingrediente uneori. Sau in timpi de gatit. Si stiti ceva? Exista atatea preparate rapide, foarte rapide, cu putine ingrediente, dar delicioase?! Asa si cu aceste cookies: 3 ingrediente, maxim 15’ cu tot cu gatit. Rezultatul? Niste ciocolatosi dulcegi, molcuti si atragatori pentru copilasi. Deliciosi! 😍
Sunt deja zile bune de cand nu am mai poftit niciunul dintre noi la ”dulce”. Nici noi, adultii, nici macar copilul. Dar astazi, mi-au facut cu ochiul niste scones cu branza aromata (comte), masline, patrunjel si vreo doua fasii de ardei copt. Sa fie primite, le facem loc in casa noastra, desi nu pentru multa vreme. Siii, partea buna e ca se fac cat ai bate din palme!










