Cred că am mai spus că îmi place sorbetul – minunea rece mai simplă decât înghețata. De data aceasta am făcut o combinație de kiwi cu pepene galben și pară.
Printre atatea stele, straluceste si a mea, steluta mea, da, da, da 😄…Asa si cu banana bread! Atatea retete cate sunt, nici nu stii pe care sa o faci. Eu am facut-o sambata pentru un eveniment, asa ca ieri am repetat-o ca sa avem ce ”rontzoi” pe drumul lung spre un pod suspendat pe care ne-am leganat in bataia vantului.
Nici churros, nici vafe, o struto-camila, dar am satisfacut pofta domnului sot de churros. Eu nu le suport, cand vad uleiul ala, mi se face pielea de gaina. Nu cred ca am mancat niciodata si nu pot spune ca sunt vreo fixista pe mancarea super-mega healthy. Mancam cat putem de sanatos, dar, la fel ca toti oamenii, avem si scapari.
Am ajuns la tara fix in momentul in care au inceput sa se coaca capsunele! Eh, va puteti imagina bucuria celor mici de a culege primele capsune imbujorate! Dupa ce am papat cateva zile tot ce se cocea, am ajuns dupa o saptamana sa se coaca mai multe decat puteam papa:)). Asa ca, a inceput sa incolteasca in mintile unora imaginea unei prajiturici.










