O negresa din coucous, fara cuptor, fie el clasic sau microunde. Ai nevoie doar de o tigaie mica. Fara faina, fara ou sau lactate animale (desi puteti folosi si lapte animal). 🥰
Se ia o reteta de pe Insta cu jde mii de 👍, poza de mananci cu ochii, plus filmulet. Reteta succesului. Poate la altii 😂😂😂
Breville a oftat si vafele mele s-au lipit de nici mama nu mai spala placile. Am incercat sub forma de clatite, esec la fel de mare. Am aruncat castronul cu tot cu umplutura de nervi…l-am scos dupa din cos, mai am nevoie de el…
Si cum 1 sg ou mai exista in casa, l-am transformat in niste pancakes dupa capul meu.
Noul şef îi adună pe subalterni şi le spune:
Iată planul de lucru, săptămânal:
Luni e o zi grea. Lunea nu lucrăm.
Marţi ne pregătim de lucru!
Miercuri e miezul săptămânii… Miercuri muncim pe rupte, aţi înţeles ?!
Joi ne odihnim după miercuri.
Vineri ne pregătim pentru weekend.
Sâmbătă e zi de baie, grătare şi excursii.
Duminică ne odihnim pentru săptămâna care urmează.
Şi apoi, de la capăt: luni e zi grea, marţi ne pregătim de lucru şi miercuri iar lucrăm!
Are cineva vreo nelamurire?
Şefu’…adică… o să muncim în fiecare miercuri?!?!?!
Azi e vineri. Daaaa, vineri! Desi mai e pana pe la 7 cand termin eu 😂 (e ras isteric, haz de necaz)…ce spuneti de o banana bread? Daaaa, inca una… O sa ma intrebati ce e nou la ea? E nou ca am taiat-o fix calda, nu am asteptat sa se raceasca🥰 si arata fix asa. Banana aia din interior trebuia sa stea la suprafata, dar…na, socoteala de acasa…
Reteta este pentru o tarta mare (forma de 25cm, dar eu am pregatit-o in doua forme mai mici. Nu de alta, dar una era pentru oferit si am vrut sa ramana ceva si sufletelor noastre de acasa. Pe langa faptul ca persoana careia i l-am oferit a fost mega incantata, raw vegana fiind, ne-a placut si noua de ne-am lins pe degetele cu care am mancat. 😀










