In concediu fiind, mai fac una alta alor mei. Dulce avem, voiam ceva sarat, de rontait, mai ales ca tot stam in casa, mai vedem un film de Craciun. Cred ca ne uitam la filme de Craciun pana la Paste…
Cu siguranta ramane de multe ori cate o bucata de carne nemancata, mai ales la mesele copioase de sarbatori. O putem usor recicla in burgeri, lipii cu carne, salate, briose, checuri aperitiv si cate si mai cate…De aceasta data, am reciclat o bucata de piept de pui in niste mini-burgeri. Eu am gasit unii curatei in magazin, dar puteti inlocui cu paine sau cu reteta de mini-burgeri facuti in casa, reteta aici.
Tare imi era dor sa pregatesc micul dejun fara stres, relaxata, cu muzica pe fundal. Ai mei au fost la fel de fericiti cand au gasit micul dejun caldut pe masa. Se apropie Craciunul, am familia langa mine! Atat! ❤️Pancakes daneze cu maia salbatica, la aparatul de gogosele. In mod normal, se fac in tigaie speciala, dar nu am asa ceva 😃.










