Celebra paine cu unt si gem, acum, transformata in paine cu unt, fructe si miere. Aceeasi Marie, cu alta palarie, dar fix la fel. Nu e o reteta, e o idee, in caz ca vreo mamica panica si fara mult timp are nevoie de ea.
Doua vaj-uri, trei amestecari in bol si placinta a intrat in cuptor. Dupa care, am servit pranzul, am strans masa si placinta pentru cina a fost gata. Da, sunt foarte organizata, avand in vedere programul meu de munca, nu as putea altfel. Prefer sa fiu asa, altfel…panica scrie pe fruntea mea, in orice, nu neaparat in bucatarie. Cand ma culc, stiu pe ore ce trebuie sa fac a doua zi. 😀😀😀C-o fi bine, c-o fi rau, asa mi-am organizat eu viata si ma descurc. 🙈










