Mno, iaca se poate! Mai ales cand ai chef de ceva racoritor, sanatos, fara coacere si gata rapid! De dimineata, sambata fiind, am fost in piata volanta de langa Stadion (Timisoara) pentru a-mi ridica comanda de lactate de la d-na Adriana, de la Curtea Culorilor! 2 pachete de unt, o ricotta proaspata (da, da, din aia fara crocobauri, cea mai buna pe care am mancat-o) si doua borcanoaie de iaurt facut ca de mami:). Din lapte integral, gustoooos din cale-afara!
Nu am mai facut de ceva vreme un dulce pentru cei dragi …si, parca, citeam in ochii lor ca si-ar dori ceva bun. In ochii sotului era cel mai clar scris. Alb pe negru…Faptul ca am avut si oaspeti dragi m-a pus la treaba si mai abitir. Ruladele care inainte mi se pareau misiune imposibila, acum mi se par cele mai simple retete de pregatit.










