Luni, a doua zi de Paste Catolic, am mers in vizita. nu poti merge cu mana goala, asa ca, rapid-rapid, taca-paca, am pus de un chec. Dar nu orice fel de chec, ci unul crumble. A fost tare apreciat, nu doar de copii, dar si de adulti, iar asta ma bucura.
Imi place sa ma joc in bucatarie. Sunt precum copiii in preajma jucariilor. Nu o fac de nevoie, ci de placere, imi gasesc relaxarea in combinatii alimentare, forme si gusturi. Sunt gurmanda, dar nu mananc mult, de aceea si cantitatile sunt mici, 3-4 briose, forme de 10cm. Dar joaca mea, in general dimineata cand lumea doarme, imi aduce zambetul pe buze.










