Buna dimineata, zi de luni! Nu te astept cu drag, dar te astept! Esti un nou inceput, iar inceputurile sunt mereu bune. Avem sansa sa facem lucrurile mai bune. ❤️
Toamna, merele au “gustul lor”! Gasesti de toate soiurile, proaspete, aromate! Atat eu, cat si Stefi preferam merele “tari”, alea care pocnesc atunci cand apesi cu degetul pe suprafata lor, fara preferinta la vreun soi anume. Bobo nu e pretentios defel iar tata le prefera pe cele pătule. Însă, cand vine vorba despre o placinta cu mere, aceste “preferinte” dispar si ramane doar nerabdarea coacerii ei!😁
Place voua somonelul?😃 Plaaaace!! Place, da! Pentru ca de aia ai si deschis ”this thing”!:)) Pai daca tot sunteti fani somon, eu zic ca astazi sa-l transformam in niste degetele delicioooase! Daca va mai scriu ca parmezanul si semintele fac parte din crusta, pun pariu ca jumatate din voi v-ati si apucat de treaba! Sau?😁










