Da, chiar asa! De ce sa nu folosim ninja si pentru a ”fierbe” porumb? Mai ales ca vara as folosi orice mijloc de prepare a mancarii, numa’ sa nu incalzesc in casa. Soo, la treaba, Ninjaliiiin!
Am primit de la părinții mei o găinușă de casă pentru supă și a venit la pachet și cu 2 ficăței (de la găinușa mea și de la găinușa lor). Eu nu sunt mare fan ficat, dar parcă la ceva timp, cel de casă, își face loc prin meniul nostru. Așa a luat naștere prânzul de astăzi: ficățel de pui cu roșii și cartofi.
Promit, e cea mai bună combinație de sorbet / înghețată de până acum, iar după ea e varianta cu pepene galben și kiwi (rețeta aici).










