Sambata, zi de vara pana-n seara. In Luxemburg, gradele din termometru sunt zgarcite, asa ca incingem cuptorul ca sa ne incalzim. L-am incalzit bine de tot cu o focaccia si cu un pui buuuuuun!
Duminica am facut maraton de gatit in prima parte a zilei. M-am trezit de dimineata ca sa nu rapesc din timpul cu Mara si am pregatit mare parte din mancarea gandita sa ne ajunga cateva zile. Retete simple, pregatite usor si rapid, la Ninja, cuptor. Asa ca, acum, ne putem bucura de serile libere, fara gatit.










