E o mancare pe care o mananci pana pocnesti. Da’ pocnesti pe bune! Iti desfaci nasturele de la pantaloni, doar-doar o mai intra putin 🤭…cine nu a facut ouale astea, neaparat sa le faca. Sunt fabuloase! Iar copila?! Oua, oua! A dansat de bucurie!
Mara e fan oua. Dar ar manca la toate mesele, in fiecare zi. Cand mergem in magazin, alege prima data oua. Un carton din ala mare, sa fie sigura ca ii ajung. Daca ar fi dupa ea, am umple cosul doar cu asta. Dar ii ofer ocazinal, desi, poate mai des decat altor copii, dat fiind ca ea nu se da in vant dupa carne.
Tati este gospodar sau, altfel, in weekend, e randul lui sa gateasca. Nu ar face el altceva decat oua, nici sa il pisti cu ceara. Dar ii multumim, eu fericita, copilul si mai fericit ca vede ou in farfurie. Asa a inceput sambata noastra. Cu ou ochi fara grasime si cateva rosioare, avocado. Fix un start perfect de sambata. Multumim, tati!
De luni, incepe munca in echipa la pregatirea meselor, altfel, imi e foarte greu seara, atunci cand vin de la serviciu. Sotul inca munceste de acasa, asa ca, mai gaseste putin timp pentru a curata o leguma sau a fierbe o alta. E ajutor de bucatar perfect. 😃 Pardon, e bucatarul principal, se supara daca aude ca ii spun ajutor de bucatar. El face ce e mai important, mai greu, el da savoare mancarii. 😃😃😃










