Povesti, întâmplări, experiențe

Concurs

iulie 21, 2018

Deja sunteți obișnuite cu noi și știți că organizăm constant concursuri. Cel pe care îl lansăm astăzi este despre fructe de pădure, mai exact: mure. Da, avem un concurs cu mure!

Din  pasiune pentru mure și din dorința de a crește un băiețel sănătos,A. și soțul ei au dat naștere unei experiențe dulci și au început să cultive mure; multe mure, undeva la 5000 mp de teren cultivat. Soiurile pe care ei le cultivă sunt Triple crown, Karacka black și Navajo. Ceea ce pot să vă spun că mă încântă este că nu folosesc pesticide, insecticide, ierbicide sau alte tipuri de produse chimice. Reușesc că facă asta datorită oamenilor care lucrează acolo zilnic, sistemelor de irigare și foliei de mulcire. Este o „afacere” de familie și le găsiți sufletul acolo, printre tufele de mure.

A.(donatoarea noastră anonimă) vrea ca mai mulți copii să aibă acces la aceste fructe delicioase și face cadou 15 kg de mure + 5 borcane de dulceață  baby-friendly. Fructele din care fac dulceața se fierb la ceaun cu lemne până când devin perfecte de pus în borcane sterilizate. Sunt 100% mure, fără nici un adaos de zahăr, îndulcitori sau conservanți.

Deoarece sunt produse perisabile, murele proaspete vor ajunge doar la mămici din zona București – Ilfov, dar borcanele de dulceață pot să fie răspândite prin toată țara.

Astfel, 5 mămici din zona București – Ilfov pot să câștige câte 3 kg de mure proaspete fiecare, iar alte 5 mămici pot să câștige câte un borcan de dulceață, cu livrare prin poștă. Vom face 2 liste de participanți și 2 extrageri: o extragere pentru mure și o extragere pentru dulceață.

Condițiile de participare:

♥ Lăsați un comentariu la acest articol cu numele și vârsta piticului pentru care vă doriți acest premiu + orașul în care locuiți.

Durata de desfășurare a concursului este: 21 – 28 iulie 2018. Extragerile vor fi făcute public duminică, în data de 29 iulie 2018.

Succes tuturor!

 

Sursă foto: internet

You Might Also Like

255 Comments

  • Reply Ghita Lavinia iulie 21, 2018 at 3:55 am

    Baietelul meu,Mihnea,1 an si 5 luni, locuim in Bucuresti.
    Weekend placut!

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:13 pm

      M 1

  • Reply Vartosu Luciana iulie 21, 2018 at 4:06 am

    Pitic 2a11l…dorim dulceata la Galați

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:13 pm

      G1

  • Reply Amalia Heroiu (Marica) iulie 21, 2018 at 4:06 am

    Ce dragut! Felicitari A. pentru aceasta initiativa si pentru organizarea concursului. Bebelusa mea are 1 an si 2 luni, Emma o cheama. Mare devoratoare de fructe, sunt convinsa ca ar fi super incantata 🙂 multumim si mult succes tuturor!

    • Reply Amalia Heroiu (Marica) iulie 21, 2018 at 5:57 am

      Am uitat sa scriu orasul. Bucuresti.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:14 pm

      M2

  • Reply Elena Ecmegian iulie 21, 2018 at 4:09 am

    Eric, 4 ani si 10 luni, Constanta.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:14 pm

      G2

  • Reply Ruxandra iulie 21, 2018 at 4:10 am

    Răzvan a gustat ieri mure prima dată în viață (11 luni) și i-au plăcut tare mult așa că trebuie să îmi fac rezerve serioase 😎

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:14 pm

      G3

  • Reply Paraschiv Claudia Daniela iulie 21, 2018 at 4:15 am

    Edward Gabriel, 1 an si 4 luni. Urziceni.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:15 pm

      G4

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:14 pm

        Felicitări! Ați câștigat un borcan de dulceață baby-prietentoasă. Vă rugăm să ne trimiteți prin email adresa exactă și un număr de telefon pentru a vă putea trimite premiul.
        contact@mybabyfood.ro

    • Reply Paraschiv Claudia Daniela august 8, 2018 at 6:51 pm

      Am primit coletul.
      Multumim.

  • Reply Paraschiv Claudia Daniela iulie 21, 2018 at 4:17 am

    Antonia Elena, 3 ani si 6 luni. Urziceni.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:15 pm

      G5

  • Reply Romina iulie 21, 2018 at 4:26 am

    Buna dimineata😇
    Murele noua pasiune. Ne batem pe ele. Bebe Iustin 9++, bucuresti sector 3. 😋

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:19 pm

      M3

  • Reply Gabriela A. iulie 21, 2018 at 4:31 am

    Buna, murele in iaurt sunt ceva de vis dar aici in bucuresti nu stiu de unde sa le achizitionez. Poate lasati o modalitate simpla de achizitie. Robert 5 ani

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:19 pm

      M4

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:11 pm

        Felicitări! Ați câștigat 3 kg de mure. Vă rugăm să ne trimiteți prin e-mail adresa exactă și un număr de telefon unde să vă putem contacta pentru oferirea premiului!
        contact@mybabyfood.ro

  • Reply Dorina Vasilache iulie 21, 2018 at 4:35 am

    Ce pot spune de mure ❤️ mi au marcat copilaria , mergeam cu bunicul meu după zmeura și mure la munte . Amintiri frumoase , bunicule când mănânc mure ma gândesc la tine iar tu sigur ma vezi de acolo de sus .
    Murele vreau sa le pape ai mei copilași Antonia 5,8 ani și Matias 1,6 ani . Cel din urma le adora , le papa cu cele 2 mânuțe fără sa răsufle ❤️

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:21 pm

      Dorina, nu ne-ai spus și orașul în care locuiți deci te încadrăm la concursul pentru dulceață pentru a ne asigura că îți putem oferi premiul: G6

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:15 pm

        Felicitări! Ați câștigat un borcan de dulceață baby-prietentoasă. Vă rugăm să ne trimiteți prin email adresa exactă și un număr de telefon pentru a vă putea trimite premiul.
        contact@mybabyfood.ro

        • Reply Dorina Vasilache iulie 30, 2018 at 7:24 pm

          Da, my bad! Ne doream tare mult murele proaspete . Cred ca nu am citit cum trebuie și am uitat sa trec orașul . Suntem din București sector 1 . Oricum , mulțumim. 😘

  • Reply Daniela iulie 21, 2018 at 4:36 am

    SALUT! fructele de padure sunt excelente in gemuri in afara de afine doar cu mure mai servesc. Tg mures. Alexandru 2 ani

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:21 pm

      G7

  • Reply Renata iulie 21, 2018 at 4:41 am

    Maria si Dan (gemeni 2a7l) le plac murele! Brasov
    Multumim

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:21 pm

      G8

  • Reply Alexandra iulie 21, 2018 at 4:46 am

    Victor 1an 6luni,Ploiești.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:22 pm

      G9

  • Reply Cristiana iulie 21, 2018 at 4:49 am

    Mureeee pentru baietelul meu, Filip de 9 luni:) Noi locuim in Bucuresti.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:22 pm

      M5

  • Reply Cristina iulie 21, 2018 at 4:49 am

    Sigur Mihai ( 11 luni) ar fi incantat de dulceața de mure fara zahar😍Bistrita

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:15 pm

      G10

  • Reply Gina Giurgiu iulie 21, 2018 at 4:57 am

    Cezar este baietelul meu de 1 an si 1 luna care vrea sa pape mura 😁 in Bucuresti

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:23 pm

      M6

  • Reply Raluca Serban iulie 21, 2018 at 5:06 am

    Elisa are 4 luni si ne apropiem incet si sigur de diversificare asa ca ne-ar prinde bine dulceata de mure babyfriendly.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:23 pm

      G11

  • Reply Lepadatu Alexandra iulie 21, 2018 at 5:13 am

    neata!
    pe pitica mea o cheama Ariana Ioana si are 1 an si 7 luni (azi), si suntem din Constanta

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:23 pm

      G12

  • Reply Lucia Cobzaru iulie 21, 2018 at 5:13 am

    Dulceata de mure o vreau pentru pitica mea de 1 an si 2 luni. Locuim in Roman, jud Neamț.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:23 pm

      G13

  • Reply Cosmina iulie 21, 2018 at 5:19 am

    Carla mea (1 an si 2 luni) cand vede mure parca intra in transă. 😆 Pana nu primește face „scandal” de o aude toată strada. Avem un vecin cu mure in curte si zilnic trebuie să mergem în vizită. 😊 Noi locuim in Nazna, lângă Tg. Mures.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:24 pm

      G14

  • Reply Gabriela iulie 21, 2018 at 5:27 am

    Ștefan are 1 an și 9 luni, este din București și mănâncă mure precum un ursuleț 🐻

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:24 pm

      M7

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:12 pm

        Felicitări! Ați câștigat 3 kg de mure. Vă rugăm să ne trimiteți prin e-mail adresa exactă și un număr de telefon unde să vă putem contacta pentru oferirea premiului!
        contact@mybabyfood.ro

  • Reply Iudit iulie 21, 2018 at 5:34 am

    Petru (1an3l din Timisoara) este mare fan mure ☺

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:24 pm

      G15

  • Reply Alexandra Nita iulie 21, 2018 at 5:34 am

    Trebuie sa recunosc ca saptamana aceasta am servit prima data mure 😨 imi pare rau ca nu am mancat mai des, nu inteleg cum le-am lasat sa treaca pe langa mine atata timp. Weekendul acesta o sa-i ofer prima data si baietelului meu, Petru 1an si 8 luni si ma gandesc ca o sa-i placa la fel de mult cum imi plac mie. Poate avem noroc sa facem rezerva 😀

    • Reply Alexandra Nita iulie 21, 2018 at 6:18 pm

      Am uitat sa specific orasul, Bucuresti 😊

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:25 pm

        M8

  • Reply Madalina Bacil iulie 21, 2018 at 5:41 am

    Selena (1an si 3 luni) Chiajna Ilfov.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:25 pm

      M9

  • Reply Corduneanu Sofia Valeria iulie 21, 2018 at 5:44 am

    Corduneanu Andreas-Alexandru 9 luni,Suceava

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:25 pm

      G16

  • Reply Izabela Andrei iulie 21, 2018 at 5:48 am

    Sofia Andreea (1 an si 3 saptamani) este fan fructe de padure. Suntem din Pitesti

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:25 pm

      G17

  • Reply Andreia iulie 21, 2018 at 5:53 am

    Anastasia 2 ani 9l adora murele. Suntem din Bucuresti

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:26 pm

      M10

  • Reply Ion Nicoleta iulie 21, 2018 at 5:55 am

    Annelise, 1 an si 1 luna. Bucuresti

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:26 pm

      M11

  • Reply Szabo Ileana iulie 21, 2018 at 6:05 am

    Pentru Szabo Ingrid Deea( 2 ani si 4 luni ) ….toata ziua mure cat in cape , si noi am cumparat un congelator extra 😂sa punem pentru iarna .

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:27 pm

      Ileana, cum nu ne-ai spus în ce oraș locuiești, te încadrăm în concursul pentru dulceață, să ne asigurăm că îți putem oferi premiul: G18

  • Reply Isabela Ionescu iulie 21, 2018 at 6:10 am

    Îmi doresc un borcănel de dulceață babysitter friendly pentru Amalia Maria în vârstă de 10 luni jumătate acum. Urmărim constant rețelele și le încercam cu drag!

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:27 pm

      G19

  • Reply viorica iulie 21, 2018 at 6:11 am

    Pentru Vlad ( 3 ani- Bucuresti ) ii plac f mult murele.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:27 pm

      M12

  • Reply Padurean Ramona iulie 21, 2018 at 6:16 am

    Ne plac muuuult murele :), Ema Maria, 1a11l din Arad

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:27 pm

      G20

  • Reply Anamaria Mihai iulie 21, 2018 at 6:19 am

    Super concursul!!!
    Casian de 1 an si 2 luni adora murele. Noi suntem din Iași și speram la un borcan de dulceață.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:28 pm

      G21

  • Reply Fiurdean Adina iulie 21, 2018 at 6:22 am

    Amalia 3 ani 🌸

    • Reply Fiurdean Adina iulie 21, 2018 at 6:23 am

      Tg. Mures 🙂

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:28 pm

        G22

  • Reply Doinita Voinea iulie 21, 2018 at 6:26 am

    Yvonne, 2 ani si 4 luni, Bucuresti, care este mega fan fructe de pădure. Refuza oricând mancarea pentru fructele de padure 😁

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:28 pm

      M13

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:12 pm

        Felicitări! Ați câștigat 3 kg de mure. Vă rugăm să ne trimiteți prin e-mail adresa exactă și un număr de telefon unde să vă putem contacta pentru oferirea premiului!
        contact@mybabyfood.ro

  • Reply Dorina Petrescu iulie 21, 2018 at 6:27 am

    Eric-1an1luna,Sibiu.Iubim fructele😍😍

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:28 pm

      G23

  • Reply Mihaela iulie 21, 2018 at 6:32 am

    Nicolas, pustiul meu de 1 an si o luna, sigur va fi incantat sa ii pregatesc ceva cu dulceata de mure! Yammmy!!! Il asteptam la mare, la Constanta. :))

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:29 pm

      G24

  • Reply Denisa iulie 21, 2018 at 6:39 am

    Suntem fani mure 😍. Ema, 1 an si 2 luni din București 😊

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:29 pm

      M14

  • Reply Betina iulie 21, 2018 at 6:41 am

    Dragoș, 1 an și 5 luni, Arad

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:29 pm

      G25

  • Reply Simona iulie 21, 2018 at 6:41 am

    Cred ca fetitei mele, Flavia, in varsta de 2 ani , i-ar placea sa guste niste mure. Nu i-am dat pana acum pentru ca mi-a fost teama sa cumpar din comert. In Bucuresti sunt o multime de locuri din care poti sa cumperi, dar nu stiu care este de incredere. Multumesc!

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:29 pm

      M15

  • Reply Alina iulie 21, 2018 at 6:44 am

    Tudor, 11 luni, Ramnicu Valcea.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:30 pm

      G26

  • Reply Diana iulie 21, 2018 at 6:46 am

    Si noua ne plac murele ❤️ Vladimir, care tocmai a împlinit 2 ani, e fan fructe dar murele și zmeura efectiv le devorează ca un mic leuț ce e 🦁

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:30 pm

      Diana, cum nu ne-ai spus în ce oraș locuiți, te vom încadra în concursul pentru gem, să ne asigurăm că îți putem oferi premiul: G27

  • Reply Nicoleta Nițulescu iulie 21, 2018 at 6:47 am

    Clara🐒1a2l- Bucuresti, adora fructele🍉🍌🍎🍐🍒🍓🥑, cu siguranță va devora și murele/dulceata😁!

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:31 pm

      M16

  • Reply Drapa Nicoleta iulie 21, 2018 at 6:57 am

    De abia astept sa introduc in meniul baietelului meu si murele. Mathias, 10 luni, ne imprietenim cu din ce in ce mai multe tipuri de fructe si legume.

    • Reply Drapa Nicoleta iulie 21, 2018 at 6:58 am

      Suntem din Bragadiru, Ilfov ☺️

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:31 pm

        M17

  • Reply Ana-Maria Popa iulie 21, 2018 at 7:00 am

    Andrei, 1 an și o luna, București. Mâncam doar mure de la o vreme ☺️

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:31 pm

      M18

  • Reply Mirela iulie 21, 2018 at 7:08 am

    Chiar zilele trecute am mâncat eu si fetita mea Alysia de 7 ani….de la o prietena mure si ne plac f.mult..ma bucur enorm ptr ca mai exista cineva care ne vor binele noua si copiilor nostri…comuna Lipanesti jud Prahova

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:32 pm

      G28

  • Reply Mary iulie 21, 2018 at 7:12 am

    Ianis-Gabriel -1 an si 6 luni..(pe 29luna aceasta)
    ..-Bucuresti.💕 Fan. Nr.1 la mure…se manjeste peste tot…ii plac mult…💕

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:32 pm

      M19

  • Reply Florica Anca iulie 21, 2018 at 7:18 am

    Matthias, 1 an si 6 luni, Ilfov 😁

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:33 pm

      M20

  • Reply Laura Țîru iulie 21, 2018 at 7:18 am

    Matei, 2 ani ( Constanta), încercăm să-l împrietenim cu murele😄 e mare fan pancakes așa că un borcănel de gem ar fi foarte bine-venit!❤️

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:33 pm

      G29

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:16 pm

        Felicitări! Ați câștigat un borcan de dulceață baby-prietentoasă. Vă rugăm să ne trimiteți prin email adresa exactă și un număr de telefon pentru a vă putea trimite premiul.
        contact@mybabyfood.ro

  • Reply ELENA PETRISOR iulie 21, 2018 at 7:19 am

    Fetitele mele au 5 ani si 8 luni si mi-as dori sa guste dulceata de mure ,sunt din Rm.Valcea…nu am mai gustat o dulceata facuta din mure din copilarie asa cum facea bunica mea..

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:33 pm

      G30

  • Reply Alexandra iulie 21, 2018 at 7:21 am

    Filip, 1 an 9 luni, București

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:34 pm

      M21

  • Reply Mărgineanu Carmen iulie 21, 2018 at 7:24 am

    Sergiu 1an și 4 luni , Timișoara 😊

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:34 pm

      G31

  • Reply Mărgineanu Carmen iulie 21, 2018 at 7:26 am

    Sergiu 1an și 4 luni , Timișoara.

  • Reply Camelia Ioana iulie 21, 2018 at 7:30 am

    Eric Andrei, 1 anisor si 2 luni, Sibiu 😍😍😇😍

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:34 pm

      G32

  • Reply Oana Ivam iulie 21, 2018 at 7:38 am

    Chiar zilele trecute a mâncat o casoleta plina. Vlad, 10 luni, Constanța.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:34 pm

      G33

  • Reply BARABULA GETA iulie 21, 2018 at 7:52 am

    Maria , 2 anisori din Vulcan Jud. Hunedoara

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:35 pm

      G34

  • Reply Aldea Magdalena iulie 21, 2018 at 8:13 am

    Maria Ecaterina 3 ani si 7luni.Adora briosele cu mure.Are si in gradina cateva.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:36 pm

      Magdalena, cum nu ne-ai spus în ce oraș locuiți, te vom încadra în concursul pentru dulceață, să ne asigurăm că îți putem oferi premiul: G35

  • Reply Iuga Marcela iulie 21, 2018 at 8:17 am

    Evelina Maria 1 an si 3 saptamani, Suceava, loc.Radauti.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:36 pm

      G36

  • Reply Zaharia Mihaela iulie 21, 2018 at 8:22 am

    Mari fani de mure si in general fructe de padure toata familia, inclusiv Ioana noastra de 1 an si 3 luni😍 Bucuresti☺️ Multumim pentru acest concurs minunat😎

    • Reply Alexandra Nita iulie 21, 2018 at 6:20 pm

      Am uitat sa specific orasul, Bucuresti 😊

      • Reply Alexandra Nita iulie 21, 2018 at 6:21 pm

        Imi cer scuze pentru reply, nu trebuia sa apara aici 😀

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:36 pm

      M22

  • Reply Apetrei Alexandra iulie 21, 2018 at 8:22 am

    Muuureee mm deja mi se pofta! Marcus are 4 ani si i-ar placea sa primească la el acasă in Iași un borcanel cu dulceata!

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:37 pm

      G37

  • Reply Dana iulie 21, 2018 at 8:26 am

    Miruna, 11 luni, Bucuresti 🙂

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:37 pm

      M23

  • Reply Recean Ramona iulie 21, 2018 at 8:34 am

    Natalia Elena 1 an și 1 luna din Tg. Mureș

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:37 pm

      G38

  • Reply Alexandra iulie 21, 2018 at 8:41 am

    Ștefania 1 an si 1 lună dun Oradea, se serveste singură cu mure din grădina noastră 😊. Sunt sigură că ar fi încântată să primească la micul dejun clătite cu dulceață delicioasă de mure.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:37 pm

      G39

  • Reply Alina Dinu iulie 21, 2018 at 8:46 am

    Mure…yammy, yammy 😍.
    Vladimir, 1 an si 9 luni.

    • Reply Alina Dinu iulie 21, 2018 at 8:47 am

      Bucuresti

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:38 pm

        M24

  • Reply Andra Luca iulie 21, 2018 at 8:54 am

    Filip (1 an si 7 luni) inca nu a mancat mure dar urmeaza. E mare fan fructe, mai ales fructe de padure :). Cu siguranta ii vor placea si murele.
    Locuim in Sibiu.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:38 pm

      G40

  • Reply Nita Olimpia iulie 21, 2018 at 9:02 am

    Filip 8 luni din Constanta, fan numarul 1 al oricarui fruct cu care poate păta toata casa. 😂

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:38 pm

      G41

  • Reply Oana Tudor iulie 21, 2018 at 9:15 am

    Rares Gabriel, 1a9l, Targoviste

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:38 pm

      G42

  • Reply Andreea N iulie 21, 2018 at 9:58 am

    Daniil, 17 luni, Bucuresti – fan inrait mure si alte fructe bune, sanatoase, nestropite 😎

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:39 pm

      M25

  • Reply Rotaru Andreea Isabela iulie 21, 2018 at 10:23 am

    Maria Eliza, 1 an si 8 luni (Pantelimon – Ilfov) adora toate fructele de pădure! 😍😍😍

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:39 pm

      M26

  • Reply Bran Ana Maria iulie 21, 2018 at 10:27 am

    Matei Ionut, 1 an fara 4 zile.Suntem din Bucuresti 😄😍

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:39 pm

      M27

  • Reply Adriana Micsa iulie 21, 2018 at 10:32 am

    Robert si Dana 2 gemeni cucuieti 2 ani 7 luni Bucuresti .Nepoteii mei dragi !

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:39 pm

      M28

  • Reply Laura iulie 21, 2018 at 10:51 am

    Lui Matei ( 1 an si 4 luni) din Constanta ii plac foarte mult murele. Dulceata de mure nu a mancat pana acum si mi-ar placea sa-i fac un desert cu aceasta dulceata!😘

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:40 pm

      G43

  • Reply Adina iulie 21, 2018 at 10:56 am

    Gemeni ( Matilde si Rodrigo) de 2ani si 9 luni,din Iasi.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:40 pm

      G44

  • Reply Daniela iulie 21, 2018 at 11:38 am

    Maia, 2 ani si doua luni, Ilfov, Bragadiru.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:40 pm

      M29

  • Reply Claudia Placinta iulie 21, 2018 at 11:43 am

    David 8luni si 3 saptamani din Cluj Napoca.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:40 pm

      G45

  • Reply Andra iulie 21, 2018 at 12:02 pm

    Andrei, 1 an si 9 luni, Bucuresti

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:41 pm

      M30

  • Reply Flory iulie 21, 2018 at 12:06 pm

    Suntem fani înrăiți fructe de padure : Antonia 1an si 9 luni , Oradea

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:41 pm

      G46

  • Reply pop aurelia iulie 21, 2018 at 12:13 pm

    sunt bunica si strabunica si avem un nepot de 11 luni adora murele kevin

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:41 pm

      G47

  • Reply Ira iulie 21, 2018 at 12:53 pm

    Mare dragoste intre Luca (acusi 1an si 6luni) si fructele de padure, mai ales mure 🙂 Le consuma ca atare, una cate una, si daca raman cateva, le combina mami cu ovaz in biscuiti deliciosi sau tati cu banana-bread (din care ne infruptam toti).
    Din Bucuresti, cu pofta,
    toate cele bune!

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:41 pm

      M31

  • Reply Ivan mihaela iulie 21, 2018 at 1:03 pm

    Mathias,1an si o saptamana,Ilfov

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:42 pm

      M32

  • Reply Irina iulie 21, 2018 at 1:05 pm

    Maria-Natalia, 1 an si 10 luni. Bucuresti

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:42 pm

      M33

  • Reply Weber Marcela iulie 21, 2018 at 1:13 pm

    Și nouă ne plac murele! Luca, 2 ani și 5 luni, Alba Iulia.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:42 pm

      G48

  • Reply Emma iulie 21, 2018 at 1:26 pm

    Super concurs ! Multumiri sponsorului !
    Matei , 2 ani si 2 luni, Bucuresti.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:42 pm

      M34

  • Reply Raluca iulie 21, 2018 at 1:40 pm

    Antonia 2 ani 2 luni

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:43 pm

      G49

  • Reply Emanuela iulie 21, 2018 at 5:05 pm

    Fetita mea Sara are 2 luni si o saptamana, si mai am doi nepotei Vlad de 8 ani si Mara de 6 ani. Din Cluj

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:43 pm

      G50

  • Reply Andreea iulie 21, 2018 at 5:23 pm

    Clara Ştefania are 2 ani si 4 luni si iubeste murele, daca vom castiga ne scutiti de o iesirea la padure (vom merge in schimb la bazin 😁)

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:43 pm

      G51

  • Reply pop ioana iulie 21, 2018 at 5:34 pm

    Lara Sofia 2 ani Cluj Napoca

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:44 pm

      G52

  • Reply Matees Ioana iulie 21, 2018 at 6:05 pm

    Baietelul meu, Lucas are 1 an si o luna si iubeste murele. Locuim in Popesti Leordeni, jud Ilfov

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:44 pm

      M35

  • Reply drila abigaiela iulie 21, 2018 at 6:49 pm

    1 an si 7 luni .. Lidia.. In Arad 🤗

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:44 pm

      G53

  • Reply claudiu D iulie 21, 2018 at 6:50 pm

    Lidia.. 1 an si 8 luni.. Arad

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:45 pm

      G54

  • Reply Adelina Bulilete iulie 21, 2018 at 6:51 pm

    ne plac foarte mult murele.. asa ca dorim sa ajunga la Arad pentru o fetita de an si 8 luni

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:45 pm

      G55

  • Reply gelu B iulie 21, 2018 at 6:52 pm

    imi doresc pentru nepoata mea de 1 an jumate sa ajunga la Arad

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:45 pm

      G56

  • Reply Andreea Dragulin iulie 21, 2018 at 7:15 pm

    Tudor Ioan, 13 luni. Bucuresti

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:45 pm

      M36

  • Reply Bianca Arabela Petrea iulie 21, 2018 at 7:29 pm

    Victor 1 an si 5 luni. Locuim in judetul bacău .
    Ziua de 29 iulie este speciala deoarece tăiem moțul… poate este si cu noroc .
    🙂😉

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:46 pm

      G57

  • Reply Dana iulie 21, 2018 at 8:16 pm

    Thea, 1 an și 7 luni. București

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:46 pm

      M37

  • Reply Rus dora alina iulie 21, 2018 at 8:24 pm

    Eduard Andrei , 1 an şi 9 luni , Bistrița.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:46 pm

      G58

  • Reply Ruxandra iulie 21, 2018 at 9:20 pm

    Buna seara, Marina, fetita mea are 3 ani si 5 luni si e mare fan fructe de padure,in special mure si zmeura.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:46 pm

      G59

  • Reply Oana Salcudean iulie 21, 2018 at 10:13 pm

    Victor 8 luni jumatate yummy, ne place dulceata de mure

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:46 pm

      G60

  • Reply Oana Salcudean iulie 21, 2018 at 10:14 pm

    Cluj-Napoca 🙂

  • Reply Catană Lucia Nicoleta iulie 21, 2018 at 10:19 pm

    Ecaterina, 1 an și 7 luni, Craiova.

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:47 pm

      G61

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:17 pm

        Felicitări! Ați câștigat un borcan de dulceață baby-prietentoasă. Vă rugăm să ne trimiteți prin email adresa exactă și un număr de telefon pentru a vă putea trimite premiul.
        contact@mybabyfood.ro

    • Reply Catană Lucia Nicoleta iulie 31, 2018 at 4:15 pm

      Muuuulțumim frumos! 😊

  • Reply Carmen iulie 21, 2018 at 10:39 pm

    Lucas Alexandru 1an5l
    Constanta

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:47 pm

      G62

  • Reply Oana Iordache iulie 22, 2018 at 5:21 am

    Baietelul meu Filip cred ca ar savura murele!
    Chiajna Ilfov

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:47 pm

      M38

  • Reply Felicia iulie 22, 2018 at 11:24 am

    Anastasia, 1 an si 8 luni, Galati

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:47 pm

      G63

  • Reply Anca Adamescu iulie 22, 2018 at 12:01 pm

    1an 6luni, yummy cu dulceața la Timisoara!

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:48 pm

      G64

  • Reply Mihaela B iulie 22, 2018 at 2:34 pm

    Sofia 1a2l – Bragadiru _ Ilfov

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:48 pm

      M39

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:13 pm

        Felicitări! Ați câștigat 3 kg de mure. Vă rugăm să ne trimiteți prin e-mail adresa exactă și un număr de telefon unde să vă putem contacta pentru oferirea premiului!
        contact@mybabyfood.ro

  • Reply Florentina iulie 22, 2018 at 3:45 pm

    Multumim A. pentru faptul că ești alături de noi,mamele My Baby Food. Multumim,dragule noastre,Simona si Roxana.Eva e micuta mea, are 1 an si doua luni. Locuim in Bucuresti. ♥️

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:48 pm

      M40

  • Reply Ruxandra mirica iulie 22, 2018 at 6:30 pm

    Vlad, 9 luni, Bucuresti

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:48 pm

      M41

  • Reply Manolache Anca iulie 22, 2018 at 8:20 pm

    Matei-1.9 luni . Iasi. Am avut ocazia sa mergem la tara si sa serveasca direct de la sursa, si a fost incantat. 😊

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:49 pm

      G65

  • Reply Dana iulie 22, 2018 at 9:39 pm

    Anelisse, 14 luni, Tg. Mures

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:49 pm

      G66

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:17 pm

        Felicitări! Ați câștigat un borcan de dulceață baby-prietentoasă. Vă rugăm să ne trimiteți prin email adresa exactă și un număr de telefon pentru a vă putea trimite premiul.
        contact@mybabyfood.ro

  • Reply Sandu Madalina iulie 23, 2018 at 5:16 am

    Luca, 1 an, Piatra Neamț😍

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:49 pm

      G67

  • Reply Petronela iulie 23, 2018 at 8:29 am

    2 baieteti indragostiti de orice tip de dulceata: Teodor (5ani jumate) si Casian (1 an si 10 luni). Salutari din Rovinari, jud Gorj.

    • Reply Ionela iulie 24, 2018 at 9:09 pm

      Murele îmi amintesc de năzbâtiile din copilărie.😂😂
      Tudor 1 an si 4 luni , le adora .
      București

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:50 pm

        Ionela: M42

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:49 pm

      Petronela: G68

  • Reply Alina Petrican iulie 23, 2018 at 5:34 pm

    David,7 ani,București 🙂

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:51 pm

      M43

  • Reply Nicola iulie 24, 2018 at 8:34 am

    Vlad, 1 an, Prahova 😍

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:51 pm

      G69

  • Reply Bianca iulie 24, 2018 at 3:50 pm

    Ilinca, 2 ani, Cluj-Napoca

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:51 pm

      G70

  • Reply Ionela iulie 24, 2018 at 7:53 pm

    Tudor , 1 an si 4 luni , București

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:51 pm

      M44

  • Reply Tudor Catalina Maria iulie 26, 2018 at 8:06 am

    Mathea 6 luni Bucuresti

    • ND.drd. Hadmaș Roxana
      Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 4:52 pm

      M45

      • ND.drd. Hadmaș Roxana
        Reply ND.drd. Hadmaș Roxana iulie 30, 2018 at 5:13 pm

        Felicitări! Ați câștigat 3 kg de mure. Vă rugăm să ne trimiteți prin e-mail adresa exactă și un număr de telefon unde să vă putem contacta pentru oferirea premiului!
        contact@mybabyfood.ro

  • Reply Bondea Claudia iulie 26, 2018 at 2:18 pm

    Matei 11 luni

    • ND.drd. Hadmaș Roxana